Latest News

All news »

Why in Lviv

Lviv

Lviv is a unique city, in which the history, culture, mentality of two worlds – the East and the West – are tolerantly merged

Француженка зняла фільм про Голодомор і везе його до України

News2014-11-18

30452.jpg

9 листопада, в Українському домі в Києві відбудеться прем’єра фільму Бенедикт Бане, француженки, яка стала патріотом України, – “Голодомор. Забутий геноцид”.

Прем’єрний показ фільму відбувся у 2013 році у Франції. Цьогоріч українці матимуть можливість вперше побачити цей документальний повнометражний фільм українською мовою.

Мисткиня двічі приїздила на зйомки в Україну – спочатку влітку 2010, а потім – у лютому 2011 року.

В умовах спеки і під проливним дощем влітку та в завірюху і мороз взимку вона відзняла 65 годин відео, які довелося вмістити у 90 хвилин фільму.

Фільм наповнюють проникливі розповіді літніх людей, які пережили Голодомор, інтерв’ю з українськими і французькими дослідниками, архівні документи і кадри радянської кінохроніки.

“Цей фільм я присвячую всім, хто пережив голод, з ким я познайомилася; всі вони вразили мене своїми емоціями, пережитими стражданнями, незборимим духом, почуттям власної гідності”, – каже Бенедикт Бане, авторка і режисер-постановник.

VIDIA